Ostatnimi czasy, jak pewnie część z Was zauważyła, pisałem na różne, nie tylko stricte „elektroniczne” tematy. Nie zamykam się w klatce rozwijając tylko jedną tematykę, ale nie kończę też z elektroniką. Dziś zatem mała zajawka tego co w najbliższych dniach ukaże się na blogu. O elementach RLC będzie, no!

Plany, plany, plany, czyli roboczy rozkład jazdy

W planach są trzy artykuły, ale jak każdy wie – plany się zmieniają, a życie pisze różne scenariusze. Możliwe więc, iż lista się rozrośnie. Może właśnie dzięki Tobie? Jeśli masz jakiś problem związany z elementami RLC – rezystorami, cewkami lub kondensatorami – pisz w komentarzu (opcjonalnie napisz mail, albo odezwij się na fejsie). Nie jestem jakimś super-guru, który żywi się tylko i wyłącznie elektrolitem, ale postaram się pomóc Ci.

No dobra poniżej (bardzo przewidywalny) rozkład jazdy, zwany też spisem treści. Mała uwaga – jeśli dodam jakieś artykuły poza tymi trzema to w tym miejscu również zrobię aktualizację. Dla zasady.

  1. RLC dla początkujących: wstęp
  2. RLC dla początkujących: rezystory
  3. RLC dla początkujących: kondensatory
  4. RLC dla początkujących: cewki

Tyle. Jak już wcześniej wspomniałem – masz coś do dodania, jakieś propozycje? Pisz, pisz i jeszcze raz pisz! W komentarzu na przykład 🙂

O czym będzie? O RLC, wiadomo!

No pisałem, że o elementach RLC… Jasne chyba? Nie! Niektórzy wolą ciemne! Albo półciemne… To zależy 😉

Rezystory były poruszane na blogu już kilka razy m.in. tu i tu. Nie zmienia to faktu, że są to podstawowe elementy elektroniczne (wiesz dioda+rezystor i boom! się świeci się! magia!). Dlatego też postaram się je omówić, tym razem jednak w nieco inny sposób, pochylając się też nad ich właściwościami, a także „kumulując” całą wiedzę w jednym wpisie.

O kondensatorach raczej nie wspominałem. O cewkach tyż nie. No ale kondensatory najpierw.

Cewki. Na koniec, na deser.

Jak już opublikuję artykuły, to treść tego wpisu nieco się zmieni 🙂

Siedzisz na fejsie? Wpadnij!

Cóż… Mam ładny „fanpejdż”, tam informuję o nowych artykułach, są też zapowiedzi i czasem przypomnę coś, co już wcześniej się pojawiło. Podrzucam też ciekawe linki. W ogóle jest cud miód – bez cudzysłowu, sama prawda. Samo dobro 😀

Łap linka! O tu: fanpejdż bloga elektroniczny.eu

Żeby tego było mało, możesz wpaść też do mnie poćwierkać…

Na Twitterze oczywiście: tu ćwierkamy

Jeśli masz jeszcze chwilę, to wpadnij na Instagram.

Insta, Insta, jak to mówią: tu strzelamy

No to cześć!